Mitä setlementtityö on pähkinänkuoressa? Katso uusi videomme: Naapurina setlementti!

Home » Yhteystiedot

Yhteystiedot

Tältä sivulta löydät Setlementti Tampereen ry:n sekä Pirkanmaan Setlementtipalvelut Oy:n posti- ja käyntiosoitteet, eri yksiköiden avainhenkilöiden, johdon ja hallinnon yhteystiedot sekä laskutusohjeet.

Asiakasasioissa kannattaa ottaa yhteyttä suoraan yksiköihin, katso Palvelut– ja Osallistu toimintaan -osioista.

Postiosoite

Pyhäjärvenkatu 1 A, 33200 Tampere

Puhelin 046 923 5000, (vahtimestari) maanantai-torstai klo 9-15:00

Sähköposti: posti@setlementtitampere.fi.

Johdon yhteystiedot

Mervi Janhunen-Ruusuvuori, toiminnanjohtaja
050 439 0535
mervi.janhunen-ruusuvuori@setlementtitampere.fi

Jutta Väänänen, järjestöjohtaja
050 472 6336
jutta.vaananen@setlementtitampere.fi

Anne Myllylä, kehitysjohtaja
040 7007 667
anne.myllyla@setlementtitampere.fi

Anne Sipinen, talousjohtaja
050 464 7608
anne.sipinen@setlementtitampere.fi

Muut yhteystiedot

Ville Peltola, järjestösihteeri
040 590 4168
ville.peltola@setlementtitampere.fi

 

Kokouspalvelut ja tiloja koskevat tiedustelut

Anna-Maija Nikkanen
tila- ja kokouspalveluiden tiimivastaava
050 340 1662
anna-maija.nikkanen@setlementtitampere.fi

Pirkanmaan Setlementtipalvelut Oy

Kandela terapia- ja työyhteisöpalvelut

Jenni Heikkilä
050 590 2869, jenni.heikkila@setlementtitampere.fi

Lindforsinkadun asumisyhteisö

Jenni Heikkilä, vastaava ohjaaja
050 590 2869, jenni.heikkila@setlementtitampere.fi

OmaPolku, kehitysvammaisten työ- ja päivätoiminta

Valtteri Rantanen, vastaava ohjaaja
0400 510147, valtteri.rantanen@setlementtitampere.fi

Setlementti Tampere ry

Kiusatut

Heidi Multanen, vastaava ohjaaja
040 558 7598
heidi.multanen@setlementtitampere.fi

Mattila

Jukka Tukia, työnjohtaja
050 523 7328
jukka.tukia@setlementtitampere.fi

Naistari

Suvi Nieminen, yksikönjohtaja
050 306 5735
suvi.nieminen@setlementtitampere.fi

Neo-Omapolku ja Voimavirta

Valtteri Rantanen, vastaava ohjaaja
0400 510 147
valtteri.rantanen@setlementtitampere.fi

Nollalinja

Päivi Sinkkonen, yksikönjohtaja
050 327 4413
paivi.sinkkonen@setlementtitampere.fi

Omavoima

Heidi Multanen, vastaava ohjaaja
040 558 7598
heidi.multanen@setlementtitampere.fi

 

 

Rikosuhripäivystys

Noora Nieminen, aluejohtaja
050 421 0236
noora.nieminen@riku.fi

Tyttöjen Talo

Annukka Tuovila, yksikönjohtaja
050 465 0882
annukka.tuovila@setlementtitampere.fi

Väkivalta- ja kriisityö

Satu Hintikka, yksikönjohtaja
050 523 7313
satu.hintikka@setlementtitampere.fi

Wihreä Puu

Minna Leponiemi, yksikönjohtaja
050 384 7013
minna.leponiemi@setlementtitampere.fi

Yhteisökahvila OmaNaapuri

Raija Kotilainen, vastaava työntekijä
050 469 9783
raija.kotilainen@setlementtitampere.fi

Käyntiosoitteet

Nalkalan Setlementtitalo sijaitsee Hämeenpuiston eteläpäädyssä Nalkalan kentän vieressä, lähellä Ratinan siltaa. Toimintamme talossa on kasvanut yhteensä neljään kerrokseen ja meillä on yhteensä neljä eri ulko-ovea – kannattaa varmistaa, mikä on itselle kätevin vaihtoehto.

Kartta Nalkala

Pääsisäänkäynti

Nalkalankatu 12 G,

Ensimmäinen kerros

Hallinto

Omavoima

Kiusatut

Toinen kerros

Kokous- ja ryhmätyötila Ratina

Kokous- ja ryhmätyötila Saunasaari

DIDAR

Perheväkivaltaklinikka

Välitä!

​Rikosuhripäivystys

Sisäpihan sisäänkäynti

Pyhäjärvenkatu 1 B

Toinen kerros

Kokous- ja ryhmätyötila Pyynikki

Kolmas kerros

Kandela (Terapia- ja työyhteisöpalvelut)

Kujan puolen sisäänkäynti

Pyhäjärvenkatu 1 B 1

Ensimmäinen kerros

Tyttöjen Talo

Esteetön sisäänkäynti

Pyhäjärvenkatu 1 A

Lindforsinkadun sisäänkäynti

Muut Setlementti Tampereen toimipisteet

Mattila, Sepänkatu 10, 33230 Tampere

Naistari, Lindforsinkatu 4, 33720 Tampere

NEO-Omapolku ja Voimavirta, Yliopistonkatu 56 (3krs.), 33100 Tampere

Wihreä Puu, Ristimäenkatu 35, 33310 Tampere

Yhteisökahvila, Tesomankatu 4 (1krs.), 33300 Tampere

Pirkanmaan Setlementtipalvelut Oy, Pyhäjärvenkatu 1 B, 3. krs. 33200 Tampere

Setlementti Tampere ry:n laskutusohjeet

Y-tunnus: 0993841-7

OVT-tunnus: 003709938417

Operaattori: Maventa (003721291126)

Laskutusosoite: Setlementti Tampere ry, 09938417, PL 100, 80020 Kollektor Scan

Sähköpostilaskut: invoice-09938417@kollektor.fi

Otamme yrityksiltä vastaan vain verkkolaskuja.

Tutustu tarkempiin laskutusohjeisiin

 

 

Pirkanmaan Setlementtipalvelut Oy:n laskutusohjeet

Toivomme saavamme laskut ensisijaisesti verkkolaskuina, mutta vastaanotamme tarvittaessa myös sähköposti- tai paperilaskuja. Emme vastaanota laskuja käyntiosoitteeseemme.

Y-tunnus: 2944492-4

OVT-tunnus: 003729444924

Operaattoritunnus: Maventa (003721291126)

Laskutusosoite: Pirkanmaan Setlementtipalvelut Oy, 29444924, PL 100, 80020 Kollektor Scan

HUOM. Jos käytössänne olevasta verkkolaskutusohjelmasta ei voi lähettää laskuja suoraan Maventan välittäjätunnukselle, käyttäkää osoitetta:

Operaattori: Danske Bank (DABAFIHH)

Sähköpostilaskun osoite: invoice-29444924@kollektor.fi

Laskut lähetetään palveluun sähköpostin liitteenä pdf-tiedostoina. Laskun liitteiden tulee olla samassa tiedostossa itse laskun kanssa.

Tutustu tarkempiin laskutusohjeisiin